Bleskové správySlovenskoSprávy
Odporúčame

Hygienici v Bratislavskom kraji sprísňujú opatrenia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave vydal rozhodnutie, ktorým sprísnil opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19. Obmedzia sa hromadné podujatia a zakázané sú aj návštevy v nemocniciach.

Opatrenia sa budú týkať takmer celého Bratislavského kraja s výnimkou okresu Malacky. Pre zhoršujúcu sa situáciu v Bratislavskom kraji vydali hygienici rozhodnutie, ktorým sa sprísnia niektoré opatrenia pre boj s koronavírusom SARS-CoV-2.

Obmedzenú budú ešte viac hromadné podujatia, zakázané budú aj návštevy v nemocniciach a obmedzenia budú platiť aj pre kúpaliská a plavárne.

V okresoch Bratislava, Pezinok a Senec budú hromadné podujatia v exteriéri obmedzené na maximálne 500 účastníkov a v interiéri potom na 250 účastníkov. Obmedzenia nebudú platiť v prípade, ak sa bude vedieť každý účastník preukázať negatívnym testom na COVID-19, ktorý nesmie byť starší ako 12 hodín.

Hromadné podujatia sú obmedzené aj časovo. Žiadne hromadné podujatia sa nebudú môcť organizovať od 23.00 do 6.00 hodiny. Výnimku budú mať len svadby do 150 ľudí.

Zakázané sú vo všetkých troch okresoch aj návštevy v nemocniciach, internátoch a domovoch sociálnych služieb. Pre seniorov potom dokonca hygienici neodporúčajú vôbec organizovať hromadné podujatia.

Obmedzenia sa dotknú aj kúpalísk a plavárni. Maximálna kapacitu bude obmedzená na polovicu.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button