PočasieSlovenskoSprávy

V nedeľu prichádza ochladenie a dážď

Už dnešnú noc sa na mnohých miestach objaví dážď a prehánky. Prichádza ochladenie.

Dôležité
  • NOC: teplota od 12 až do 17°C, údolia okolo 10°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 10 mm a na krajnom západe ojedinele okolo 20 mm
  • DEŇ: teplota od 12 až do 17°C, západ a sever od 17 až do 22°C, vietor od 5 až do 25 km/h, zrážky do 10 mm a pri búrkach ojedinele okolo 25 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska polojasno až oblačno a od západu nastane postupne pribúdanie oblačnosti. Miestami sa už počas noci môžu objaviť prehánky, dážď. Ojedinele sa tiež môžu objaviť búrky a to najmä v západnej polovici územia.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. Počas dnešnej noci však bude v údoliach ojedinele chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 10°C.

Počas noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý premenlivý a na juhozápade neskôr severný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h.

Opäť prichádza ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na prehánky, dážď a ojedinele aj intenzívne búrky. Na juhu bude prechodne aj zmenšená oblačnosť a tiež menej zrážok.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 22 až do 27°C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní však bude o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 17 až do 22°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude 12°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý vietor a na západe severný vietor o maximálnej rýchlosti od 5 až do 25 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button