PočasieSlovenskoSprávy

Pondelok poznačí daždivé a chladné počasie

Začiatok nového pracovného týždňa bude na väčšine Slovenska daždivý a tiež chladný. Potrápiť môže aj silnejší vietor.

Dôležité
  • NOC: teplota od 11 až do 16°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 15 mm a miestami od 15 až 30 mm, ojedinele až do 45 mm
  • DEŇ: teplota od 19 až do 25°C, sever od 13 až do 19°C, vietor od 10 až do 40 km/h, nárazy do 60 km/h, zrážky do 5 mm a ojedinele okolo 10 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a len ojedinele a to najmä na juhovýchode môže byť aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa objaví dážď alebo prehánky a ojedinele búrky. Ojedinele a to najmä v Žilinskom kraji sa treba pripraviť aj na výdatné zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude v noci pohybovať od 11 až do 16°C. Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 55 km/h. V Banskobystrickom kraji bude v noci fúkať prevažne slabý vietor.

Dážď a ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine Slovenska oblačno až zamračené. Miestami sa objaví aj dážď alebo prehánky, a výnimočne aj búrky. N západe budú zrážky len ojedinelé. V priebehu dňa príde k ustávaniu zrážok a od západu postupne aj zmenšovanie oblačnosti.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 19 až do 25°C. V severnej polovici Slovenska však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 13 až do 19°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude 7°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na juhovýchode bude fúkať vietor s rýchlosťou okolo 40 km/h, ktorý v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button