Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: hlavne dohľadané kontakty a import z Izraela

Najviac nových prípadov za nedeľu pribudlo v Bratislavskom kraji. Viac ako polovica potvrdených prípadov bolo z Bratislavského kraja.

V Bratislavskom kraji pribudlo dnes 1️2 nových pozitívne testovaných osôb na nový koronavírus, z toho je 8 mužov a 4 ženy. Najmladšia osoba má 11 rokov, najstaršia 65 rokov.

Väčšina potvrdených prípadov sú osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s pozitívnou osobu na COVID-19 i sporadické prípady, ktoré sú rozptýlené na území Bratislavy. Medzi pozitívnymi osobami sa nachádza i import zo zahraničia (Izrael).

Na Slovensku dnes celkovo pribudlo 22 nových prípadov ochorenia COVID-19. “Epidemiologické šetrenia niektorých prípadov ešte nie sú dokončené a stále prebiehajú,“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

V Modre zatvorili škôlku

„V súvislosti s výskytom koronavírusu COVID-19 u dieťaťa navštevujúceho materskú školu na Partizánskej 88 v Modre a na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 boli RÚVZ Bratislava nariadené príslušné karanténne opatrenia a to prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v termíne od 07.09.2020 – 12.09.2020 vrátane, poučenie všetkých detí a ich zákonných zástupcov, pedagogického personálu a ostatných zamestnancov,“ doplnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

24 povinných testov

V rámci epidemiologického šetrenia bolo podľa RÚVZ v Bratislave zistené, že dieťa bolo naposledy v materskej škole dňa 02.09.2020. Na základe uvedeného bol 20 deťom a 4 pedagogickým a iným pracovníkom materskej školy nariadený odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu a ďalej domáca izolácia a nutnosť aktívne monitorovať svoj zdravotný stav a v prípade náhleho vzostupu aspoň jedného z príznakov (ako napr. horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť) bez meškania telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára alebo záchrannú zdravotnú službu.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button