Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy

Krajčí a Mikas sú v karanténe. Stretli sa s nakazeným členom konzília odborníkov

Minister zdravotníctva Marek Krajčí aj hlavný hygienik Ján Mikas skončili v karanténe. Nový koronavírus totiž testy potvrdili u jedného zamestnanca ministerstva zdravotníctva.

V karanténe skončil minister zdravotníctva aj hlavný hygienik. Marek Krajčí a Ján Mikas sa stretli s človekom, ktorý je nakazený novým koronavírusom SARS-CoV-2. Malo by ísť o jedného zamestnanca rezortu zdravotníctva, ktorý sa zúčastnil aj zasadania konzília odborníkov.

„Žiaľ, jeden zamestnanec z ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus. Vo štvrtok sme s ním strávili niekoľko hodín na konzíliu. Všetci sme mali počas celého pracovného stretnutia rúška a pravidelne sme vetrali. Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii,“ uviedol na Facebooku minister zdravotníctva Marek Krajčí na svojom profile na Facebooku.

Úrad verejného zdravotníctva na Facebooku potvrdil, že v karanténe je aj hlavný hygienik Ján Mikas. Obaja by sa mali zajtra podrobiť aj testu na ochorenie COVID-19.

„Hlavný hygienik SR sa z preventívnych dôvodov nachádza v samoizolácii a v priebehu budúceho týždňa (07.09.2020 – 13.09.2020) bude testovaný na ochorenie COVID-19, pretože sa stretol s osobou, u ktorej bol potvrdený pozitívny výsledok laboratórneho vyšetrovania na ochorenie COVID-19,“ uviedol na Facebooku Úrad verejného zdravotníctva.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button