Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

U zamestnanca bratislavskej župy bol potvrdený koronavírus

U jedného zamestnanca bratislavskej župy bol potvrdený koronavírus.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) preto bezodkladne spustil sériu testov a opatrení. Pozitívne testovaný zamestnanec ostáva v karanténe.

„Robíme všetko pre to, aby sme zamedzili šíreniu vírusu. V prvom rade testujeme všetkých kolegov, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovaným zamestnancom. Doterajšie výsledky ich testov sú negatívne. Dôsledne dezinfikujeme všetky priestory a tiež sme obmedzili pohyb osôb. Úplnou samozrejmosťou je nosenie rúšok, ktoré je povinné na župe už od minulého týždňa,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Fungovanie úradu je zabezpečené, zamestnanci i verejnosť však musia počítať s tým, že pri vstupe im automatický senzor odmeria teplotu.

„Koronavírus nie je žiadna fikcia ani konšpirácia. Je to skutočný problém, ktorý môže ohroziť kohokoľvek z nás alebo našich blízkych. Náš pozitívne testovaný kolega nemá žiadnu cestovateľskú anamnézu a je príkladom dodržiavania hygienických opatrení. Žiaľ, napriek tomu sa nakazil od niekoho, kto takýto zodpovedný nebol. Preto prosím, toto riziko nepodceňujme. Malo by byť pre nás všetkých úplnou samozrejmosťou dodržiavanie základných hygienických opatrení – najmä nosenie rúšok i dôsledná dezinfekcia,“ vyzval župan Juraj Droba.

Zdroj
BSK
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button