Bleskové správySlovenskoSprávy

Bratislavská župa hlási ďalšie dva prípady koronavírusu

Pozitívny test na koronavírus má jeden žiak Tanečného konzervatória a jeden klient Domova sociálnych služieb Gaudeamus na Mokrohájskej.

Na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej na Gorazdovej 20, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja bol dnes u jedného žiaka prvého ročníka potvrdený pozitívny test na koronavírus.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol, že trieda, ktorú žiak navštevoval, zostane doma a postupne sa budú testovať všetci jej žiaci. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) škole operatívne zabezpečí dezinfekčné prostriedky na vydenzifikovanie celej budovy. Všetci ostatní žiaci, učitelia, ako i ďalší zamestnanci pokračujú v normálnom režime a vyučovací proces prebieha podľa plánu.

Pozitívne testovaný bol aj jeden klient župného zariadenia sociálnych služieb GAUDEAMUS – zariadenie komunitnej rehabilitácie. Klient je izolovaný na izbe. Identifikovali sa klienti aj zamestnanci, ktorí s ním boli v kontakte  a testovali sa rýchlotestami, ktoré ukázali negatívny výsledok. Okamžite boli zakázané návštevy v interiéri. Zamestnanci, ktorým to povinnosti dovoľovali zostali na homeoffice.

BSK zabezpečilo pre zariadenie osobné ochranné pracovné pomôcky, štíty, okuliare, obleky, rýchlotesty, respirátory, či dezinfekciu. Zároveň sa vykoná hĺbková dezinfekcia priestorov germicídnymi žiaričmi a jedáleň bude vydezinfikovaná vydymovaním. Ambulantná forma sociálnej služby poskytovaná zariadením bude dočasne pozastavená.

V Bratislavskom kraji pritom testy v pondelok odhalili celkovo 39 nových prípadov ochorenia COVID-19. V samotnom hlavnom meste potom potvrdili testy až 31 nových prípadov.  

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button