OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Utorkový kvíz: otestuje svoje vedomosti z matematiky pre piaty ročník

Otestujte svoje vedomosti z matematiky pre piaty ročník základných škôl. Dokáže vyriešiť matematické úlohy pre piatakov na základnej škole.

Školáci a študenti sa vrátili po niekoľkých mesiacoch do školských lavíc. Počas prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19 sa rodičia premenili na učiteľov a svoje deti vzdelávali doma.

Pozreli sme sa na to, čo musí ovládať žiak piateho ročníka základnej školy. Otázky v kvíze sme čerpali z testovania piatakov na základných školách v roku 2019.

Ide o príklady z matematiky pre piatakov základných škôl. Dokážete vyriešiť matematické príklady pre piata bez použitia kalkulačky?

Utorkový kvíz: matematika pre piaty ročník

Krok 1 z 11

Do školských lavíc pritom zasadlo v tomto roku už takmer 700-tisíc školákov. Pre šíriacu sa pandémiu ochorenia COVID-19 aj v prípade druhej vlny hrozí, že sa budú niektoré školy opätovne zatvárať. Z mnohých rodičov sa stanú opäť učitelia.

Minister školstva Branislav Gröhling však už skorej povedal, že ministerstvo nebude školy zatvárať plošne. Školy sa budú zatvárať podľa školského semaforu, ktorú určí ako bude škola postupovať v prípade potvrdenia nákazy ochorením COVID-19 u niektorého žiaka, študenta alebo učiteľa.

Školský rok začal takmer na všetkých školách. Ministerstvo už pre školy pripravilo aj manuál ako potupovať v prípade, ak bude musieť niektorá škola prejsť na dištančné vzdelávanie.  

Cez
NÚCEM
Viac

Utorkový kvíz

Každý utorok pre vás pripravuje nový kvíz v ktorom si môžete otestovať vaše vedomosti a znalosti. Niekedy je kvíz o Slovensku, inokedy načrieme do histórie a občas sa pozrieme na aktuálne témy. Máte nápad na kvíz? Tak nám napíšte na portal@stalosa.sk.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button