Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy

ÚVZ: informácie k dnes potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil na Facebooku bližšie informácie k dnes potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zaznamenali za včerajší deň 91 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z celkovo 2891 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

Testovanie na ochorenie COVID-19 sa realizovalo u kontaktov potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, u osôb prichádzajúcich z rizikových krajín, suspektných osôb a ďalších osôb indikovaných na testovanie. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva na Facebooku.

Početnejší výskyt ochorení COVID-19 za včerajší deň evidujú regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Nitre a Dolnom Kubíne.

Bratislava

Potvrdené prípady ochorenia COVID-19 sa vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kraja. Medzi pozitívnymi osobami podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva eviduje importy zo zahraničia, ďalej prípady, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s už pozitívnymi osobami na COVID-19 a aj sporadický výskyt v rámci celého Bratislavského kraja.

„Epidemiologickú situáciu v kraji RÚVZ so sídlom v Bratislave dôkladne sleduje a na lokálnej úrovni nariadil opatrenie, ktoré majú za cieľ zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19 v Bratislavskom kraji,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva na Facebooku.

Nitra

V siedmich prípadoch ide o aktívne dohľadané kontakty zo známych a podchytených ohnísk nákazy, v ďalších siedmich prípadoch ide o prípady novozistené.

„RÚVZ so sídlom v Nitre eviduje vo svojej územnej pôsobnosti laboratórne potvrdené prípady ochorenia COVID-19 celkovo v 5 školách, kde bola nariadená izolácia iba pre konkrétne triedy – boli v nich nariadené karanténne opatrenia a domáca izolácia u spolužiakov potvrdeného prípadu a u niektorých učiteľov (spravidla triedni učitelia). Okrem týchto piatich výchovno-vzdelávacích zariadení sú úplne zatvorené dve základné školy, kde bola nariadená karanténa u všetkých pedagogických a nepedagogických zamestnancov, ktorí sa infikovali na početnejšom organizovanom stretnutí ešte pred začiatkom školského roka. Obe školy vzdelávajú dištančne. RÚVZ epidemiologickú situáciu v regióne pozorne sleduje, jej vývoj hodnotí na dennej báze a v závislosti od toho prehodnocuje prijatie potrebných protiepidemických opatrení na lokálnej úrovni,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva.

Dolný Kubín

Podľa RÚVZ ide zväčša o aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov z identifikovaného a monitorovaného ohniska nákazy, v jednom prípade ešte prebieha epidemiologické vyšetrovanie.

Epidemiológovia v regiónoch podľa ÚVZ zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia a naďalej aktívne vyhľadávajú kontakty pozitívnych osôb, nariaďujú im domácu izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button