OdporúčameSlovenskoSprávy

ÚVZ: detail k včerajším prípadom. Import a dohľadané kontakty

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zaznamenali za včerajší deň 161 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z celkovo 5309 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

„Testovanie na ochorenie COVID-19 sa realizovalo u kontaktov potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, u osôb prichádzajúcich z rizikových krajín, suspektných osôb a ďalších osôb indikovaných na testovanie,“ uviedol to Úrad verejného zdravotníctva k včerajším potvrdeným prípadom.

Početnejší výskyt ochorení COVID-19 za včerajší deň evidujú regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave a Dolnom Kubíne.

Bratislava

Medzi pozitívnymi osobami sú importy zo zahraničia, osoby, ktoré prišli do kontaktu s COVID-19 a RÚVZ so sídlom v Bratislave eviduje aj sporadický výskyt v rámci celého Bratislavského kraja. Výchovno-vzdelávací proces je doposiaľ prerušený v 12 predškolských a školských zariadeniach.

Medzi pozitívnymi osobami sú importy zo zahraničia z Ukrajiny, Chorvátska, Grécka. Ochorenie COVID-19 sa potvrdil aj v ďalšej škole, v ktorej hygienici nariadili zvýšené opatrenia. Spojená škola Svätej Rodiny, Gercenova 10, Bratislava – karanténne opatrenia je tu nariadené do 12.09.202 iba v jednej triede.

Dolný Kubín

Zväčša ide o kontakty z lokalizovaného a podchyteného ohniska nákazy (osoby cestovali spolu na zájazd), v tejto súvislosti sa bude v najbližších dňoch uskutočňovať početnejšie testovanie kontaktov potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov ešte narastie.

„Epidemiológovia v regiónoch zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia a naďalej aktívne vyhľadávajú kontakty pozitívnych osôb, nariaďujú im domácu izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19. RÚVZ v SR naďalej pozorne sledujú epidemiologickú situáciu vo svojej územnej pôsobnosti, jej vývoj hodnotia na dennej báze a v závislosti od toho prehodnocujú prijatie potrebných protiepidemických opatrení na lokálnej úrovni,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button