Bleskové správySlovenskoSprávy

ÚVZ vydal aktualizované opatrenie pre hromadné podujatia

Úrad verejného zdravotníctva SR dnes vydal aktualizované opatrenie pre hromadné podujatia. Hygienici zjednotili podmienky.

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal opatrenie, ktoré s účinnosťou od 10. septembra 2020 zjednocuje podmienky organizácie hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy tak, že pre všetky bude platiť obmedzenie na 1000 osôb v jednom okamihu pre exteriér a 500 osôb v jednom okamihu v interiéroch.

Platí to rovnako aj pre svadobné a pohrebné obrady (cirkevné aj civilné), ako aj výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania a sviatosti birmovania.

Naďalej platí výnimka z tohto obmedzenia pre hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú mať v čase ich začiatku negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 12 hodín. Obmedzenie sa nevzťahuje ani na zasadnutia a schôdze štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy a zasadnutia (schôdze), ktoré sa uskutočňujú na základe zákona.

Pre niektoré okresy však naďalej platí prísnejšie opatrenie. V Bratislavskom krajiv okrese Michalovce platia prísnejšie podmienky pre hromadné podujatia v exteriéri aj interiéri. V Bratislavskom kraji hygienici zatvorili už aj niektoré školy a škôlky.

Zdroj
Opatrenie ÚVZ
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button