Bleskové správyFinancieOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Pracovníci v prvej línii si rozdelia 77 miliónov. Kto ich dostane ešte nikto netuší

Policajti, hasiči, zdravotnícky personál a tiež napríklad zamestnanci v domovoch sociálnych služieb dostanú od štátu mimoriadnu odmena za prácu počas pandémie ochorenia COVID-19. Presne podmienky však ani po viac ako mesiaci nikto nepozná.

Ministerstvo financií pod tlakom premiéra Igora Matoviča zvýšili balík určený na odmeny pre policajtov, hasičov, zdravotníkov, či pracovníkov v domoch sociálnych služieb. Z pôvodných 50 miliónov je, tak teraz pre pracovníkov v prvej línii vyčlenených 70 miliónov.

Kto presne však mimoriadnu odmenu dostane je zatiaľ stále nerozhodnuté. Rovnako títo zamestnanci stále netušia ani to aká vysoká vlastne odmena bude. O zámere odmeniť niektorých štátnych zamestnancov a zamestnancov žúp mimoriadnou odmenou informoval premiér Igor Matovič ešte v polovici augusta.

O tom kto odmenu dostane majú rozhodnúť jednotlivé ministerstvá – ministerstvo vnútra, ministerstvo zdravotníctva, ministerstvo obrany a ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

“Suma bude prerozdelená nielen zamestnancom štátnych zariadení, ako sú centrá pre deti a rodinu, ale aj zariadeniam pod vyššími územnými celkami a pod mestami, obcami, a aj neštátnym zariadeniam,” povedal minister práce Milan Krajniak.

Presné podmienky rozdelenia odmien zverejnilo zatiaľ len ministerstvo obrany, kde odmenu dostane približne až 7-tisíc vojakov.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button