Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Okresný úrad v Bratislave podal trestné oznámenie pre Bašternákov majetok

Okresný úrad v Bratislave podal trestné oznámenie v súvislosti s majetkom odsúdeného Ladislava Bašternáka.

V súvislosti s priebehom konkurzu na majetok odsúdeného Ladislava Bašternáka podal Okresný úrad v Bratislave na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, marenia konkurzného konania, poškodzovania veriteľa, zneužívania právomocí a marenia úlohy verejným činiteľom.

Podľa okresného úradu s majetkom L. Bašternáka v dočasnej správe OÚ Bratislava bolo bývalým vedením úradu nakladané spôsobom, ktorým bol prinajmenšom sčasti zmarený alebo podstatne sťažený výkon trestu prepadnutia majetku.

Po posúdení situácie s priebehom konkurzu sa vedenie ministerstva vnútra rozhodlo využiť externé právne služby.

V júni Okresný súd Bratislava I. zablokoval majetok L. Bašternáka, ktorý bol sporne prevedený na jeho príbuzných a ďalšie osoby a zakázal s ním akékoľvek nakladanie. Stotožnil sa tak s názorom právneho zástupcu štátu v tejto kauze, podľa ktorého má štát v konkurznom konaní postavenie veriteľa a má právo odporovať vykonaným právnym úkonom úpadcu, v tomto prípade odsúdeného Ladislava Bašternáka. 

Vtedajšia správkyňa Lenka Ivanová napriek počiatočnému prísľubu odporovacie žaloby nikdy nepodala s odôvodnením, že v priebehu konkurzu neboli splnené hmotnoprávne podmienky na uplatnenie odporovacieho práva. Keďže postoj správkyne bol na základe verdiktu súdu v rozpore s jej zákonnou povinnosťou obhajovať záujmy veriteľov s odbornou starostlivosťou, Okresný úrad v Bratislave ešte 15. júna navrhol súdu jej odvolanie a zároveň ustanovenie nového správcu konkurznej podstaty.

Novým správcom je Martin Sečanský, súd ho ustanovil 28. augusta 2020.

Zdroj
Ministerstvo vnútra SR
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button