Bleskové správySlovenskoSprávy

V Bratislavskom kraji hlavne kontakty a import

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave zverejnil bližšie detaily k dnes potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19.

V Bratislavskom kraji dnes pribudlo 44 nových potvrdených prípadov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Z toho je 20 mužov a 24 žien, najmladšia osoba má 10 rokov, najstaršou osobou je 74-ročná žena. Nový prípady sú rozptýlené v rámci celého Bratislavského kraja.

Medzi pozitívnymi osobami sú v prevažnej miere úzke kontakty s už šetrenými pozitívnymi prípadmi, ale aj importy zo zahraničia a to z Ukrajiny a Srbska. Regionálny úrad verejného zdravotníctva zaznamenáva opäť aj sporadický výskyt prípadov v rámci Bratislavského kraja.

„Epidemiologické vyšetrenia naďalej pokračujú a spočívajú najmä v nariaďovaní domácej karantény, zabezpečovaní úzkych kontaktov pozitívnych osôb a ich testovaní na prítomnosť nového koronavírusu,“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva na Facebooku.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button