Bleskové správySprávySvet

V Česku pribudol rekordný počet nakazených

V Česku včera testy potvrdili rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19. Denný nárast sa už blíži k 1400 prípadov.

Testy za včerajší deň potvrdili v Českej republike až 1.382 nových prípadov ochorenia COVID-19. Doterajšie denné maximum pritom v Česku padlo iba začiatkom týždňa, keď za jeden deň pribudlo 1.163 nových prípadov. Čísla za včera sú tak ešte o dvesto prípadov horšie.

V Česku pritom pristúpila vláda opätovne k sprísneniu opatrení – opätovne sú povinné rúška vo všetkých vnútorných priestoroch a v exteriéri sú rúška odporúčané.

COVID-19 – Česko
Počet prípadov v Česku
Prípadov
258 097
Úmrtia
2 201
Aktívne
158 515
Vyliečení
97 381
Posledná aktualizácia: 26. októbra 2020 o 2:10

Počet prípadov v Česku rastie v stovkách za deň už niekoľko dní. Paradoxne české ministerstvo zdravotníctva plánujeme zmeniť spôsob testovania. Namiesto aktívneho dohľadávania kontaktov, chcú českí hygienici presný opak. Vyhovárajú sa pritom na nedostatočné kapacity. Menší počet dohľadaných kontaktov a tým aj testovaných by mohol znížiť počty nových prípadov.

V Česku však pritom rastie aj počet chorých v nemocnici. V českých nemocniciach je už hospitalizovaných 249 ľudí a ťažký priebeh ochorenia má 64 pacientov. Pribúdaj aj úmrtí. V Česku zomrelo až 448 ľudí.

Počet aktívnych prípadov stúpol po včerajšom testovaní až na 11.178. Celkový počet potvrdených prípadov stúpol na 32.413 ľudí.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button