COVID-19: V Bratislavskom kraji budú platiť prísnejšie opatrenia už od zajtra

V Bratislavskom kraji, ktorý sa nachádza v tzv. červenej/oranžovej zóne, sa sprísnia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu opatrenia od pondelka 14.09.2020 od 6:00 hod.

Pre zhoršujúcu sa situáciu v Bratislavskom kraji a vysoký počet nových prípadov rozhodol Regionálny úrad verejného zdravotníctva o sprísnení opatrení. Obmedzené budú hromadné podujatia, reštaurácie budú musieť zatvárať o 23. hodine a obmedzenia sa dotknú aj svadieb a rodinných osláv.

Obmedzenia regionálneho hygienika sa dotknú všetkých mestských častí Bratislavy a okresov Malacky, Senec a Pezinok, kde sa zakazuje:

 • Usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či akejkoľvek inej povahy v exteriéroch v jednom okamihu v počte nad 100 osôb alebo v interiéroch v jednom okamihu v počte nad 50 osôb. Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín.
 • Usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či akejkoľvek inej povahy v čase od 23:00 hod. do 06:00 hod. nasledujúceho dňa. Výnimku z tohto zákazu majú svadby s celkovým počtom účastníkov do 30 osôb. Tieto zákazy sa zároveň nevzťahujú na zasadnutia a schôdze štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy a zasadnutia, ktoré sa uskutočňujú na základe zákona.
 • Plavárne a kúpaliská musia v celom Bratislavskom kraji obmedziť kapacitu týchto prevádzok na 50%.
 • Zariadenia spoločného stravovania – reštaurácie, bary, kaviarne, vinárne či hostince vrátane takých, ktoré súčasne slúžia aj pre zábavu, teda diskotéky, herne, nočné a tanečné kluby môžu byť otvorené do 23:00 hod. s výnimkou svadieb s celkovým počtom účastníkov do 30 osôb.
 • Neodporúčajú organizovať oslavy na verejných priestoroch.
 • Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú zdravotnú starostlivosť sú povinní zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Výnimku majú návštevy kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim a paliatívnych návštev u ťažko chorých a umierajúcich pri zabezpečení dôsledného dodržiavania protiepidemických opatrení.
 • Poskytovatelia sociálnych služieb sú podľa tohto opatrenia povinní zabezpečiť zákaz návštev v interiérových priestoroch pobytových zariadení sociálnej starostlivosti. Výnimkou sú návštevy kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim a paliatívnych návštev u ťažko chorých a umierajúcich pri zabezpečení dôsledného dodržiavania protiepidemických opatrení.
 • Všetkým cirkvám a ich predstaviteľom sa nariaďuje prijatie takých opatrení, aby sa minimalizovala možnosť šírenia nového koronavírusu pri organizovaní cirkevných akcií a obradov.
 • Neodporúča sa organizovať hromadné podujatie určené pre seniorov v akomkoľvek počte.
 • Neodporúča sa ani organizovať rodinné oslavy a posedenia.
 • Hygienik odporúča absolvovať očkovanie proti sezónnej chrípke a bakteriálnym pneumóniám.
Total
5
Shares
2 komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články