Bleskové správySprávySvet

V Česku padol ďalší rekord. Pribudlo viac ako 1500 nakazených

Rekordný počet nových prípadov testy potvrdili v Česku aj v sobotu. Predchádzajúci rekordný počet prípadov pritom pribudol iba v piatok.

Testy v sobotu odhalili koronavírus SARS-CoV-2 v Česku u rekordného počtu pacientov. Pribudlo až 1.541 nových prípadov ochorenia COVID-19. Iba v piatok pritom padol rekordný počet 1.447 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19.

COVID-19 – Česko
Počet prípadov v Česku
Prípadov
68 919
Úmrtia
655
Aktívne
34 821
Vyliečení
33 443
Posledná aktualizácia: 1. októbra 2020 o 2:46

Ide o rekordné čísla, avšak v Česku už niekoľko dní po sebe pribúda denne viac ako tisíc nových prípadov. Viac ako tisíc prípadov po prvý krát v Česku pribudlo v utorok.

České ministerstvo zdravotníctva sa chce zaujímavým spôsobom vysporiadať s rastúcim počtom prípadov. Namiesto intenzívneho dohľadávania kontaktov plánujú českí hygienici presný opak.

Práve Česko sa však môže pre rastúci počet nových prípadov dostať na červený zoznam krajín. Zaradenie Česka na zoznam rizikových krajín odporúčala Pandemická komisia ministerstva zdravotníctva. Komisia však odporúčala napríklad aj uzatvorenie hraníc s Ukrajinou.

Česko

Počet aktívnych prípadov po piatku stúpol až na 13.739. Počet hospitalizovaných pacientov stúpol až na 297 a vo vážnom stave v nemocnici je 69 pacientov. Počet úmrtí stúpol až na 453.

Celkový počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 stúpol už na 35.401. Iba za tento týždeň pribudlo v Česku viac ako 7.000 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button