Obchod za desiatky miliárd. Nvidia kupuje ARM

Obchod, ktorý zrejme zmení podobu mobilného biznisu oznámila dnes Nvidia. Za sumu 40 miliárd dolárov kupuje Nvidia ARM. Ak vám ARM nič nehovorí, tak sa pozriete na svoj smartfón. Je takmer isté, že je v ňom procesor postavený na technológii britskej spoločnosti ARM.

Technológiu ARM vo svojich mobilných procesoroch používa pri výrobe procesorov Apple, Qualcomm aj Samsung. Donedávna technológiu ARM používala napríklad aj čínska firma Huawei, ktorej skomplikovalo cestu k technológii britskej spoločnosti rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Nvidia sa pritom teraz zaoberal hlavne výrobou grafických čipov avšak s príchodom ARM sa stane z Nvidie jedna z najdôležitejších technologických firiem. Obe firmy zároveň potvrdili, že budú pokračovať vo vývoji a ešte ho posilnia.

“Umelá inteligencia je najmocnejšou technológiou v súčasnosti a spustila novú vlnu výpočtových technológií. Bilióny AI počítačov v najbližších rokoch vytvoria internet vecí, ktorý bude tisíckrát väčší ako dnešný bežný “internet pre ľudí”. Nvidia a ARM je úplne ideálny mix pre budúcu éru umelej inteligencie,” povedal to CEO Nvide Jensen Huang.

Samotná transakcia však ešte podlieha schvaľovaniu príslušných regulačných úradov. Kúpu ARM budú musieť schváliť regulačné úrady v USA, EÚ, Číne aj vo Veľkej Británii.

Total
0
Shares
1 komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články