SprávyTech

Apple Watch SE: zaujmú hlavne cenou

Apple na dnešnej keynote predstavil aj lacnejšiu verziu hodiniek Apple Watch. Dostanú horší hardware a osekané funkcie. Môžu však zaujať nižšou cenou.

Dôležité
  • Nižšia cena
  • Procesor Apple S5
  • Podpora mobilných sietí

Hodinky Apple nikdy nepatrili medzi najlacnejšie na trhu. Za vyššiu cenu ste však dostali kvalitne spracované hodinky a skvelé funkcie. Apple však cieli už aj na tých užívateľov, ktorí nechcú za hodinky utratiť veľkú sumu. Dnes predstavený model Apple Watch SE je kombináciou kvality a nižšej ceny, nezaobišlo sa to však bez kompromisov.

Prvým kompromisom oproti verzii Apple Watch Series 6 je slabší a starší dvojjadrový procesor Apple S5. Apple sľubuje, že hodinky budú mať o 30% vyšší výkon ako hodinky Watch Series 3 a tiež budú dvakrát rýchlejšie.

Apple do hodiniek integroval aj väčšinu nových funkcií z Apple Watch Series 6. Hodinky tak napríklad dokážu sledovať zmeny výšky a tiež napríklad vylepšený kompas.

Korunka hodiniek je digitálna a nie mechanická. Apple sa týmto spôsobom snaží eliminovať možnosť mechanického poškodenia. Korunka však poskytuje haptickú odozvu takže sa vám zdá, že s korunkou bežne hýbete.

Vynovené budú aj ciferníky, ktoré dostanú aj nové funkcie. Hodinky dostali aj funkciu SOS, ktorá umožní kontaktovať záchranárov ak sa vám niečo stane. Zaujímavá je aj funkcia detekcie pádu. V prípade ak hodinky detekujú pád tak automaticky zobrazia notifikáciu po dobu 60 sekúnd. Notifikáciu je možné priamo použiť na zavolanie záchranárov. Ak v stanovenom čase neodpoviete, tak hodinky automaticky spustia volania na záchranné zložky. Odošlú tiež informácie o polohe.

Nové funkcie watchOS 7 sa týkajú zdravia a fitnes, vrátane VO2 Max s nízkym dosahom, sledovanie spánku, automatická detekcia umývania rúk a nové typy tréningov.

Viac o hodinkách Apple Watch SE aj v diskusii na fóre.

Niektoré funkcie však na Slovensku nebudú dostupné. Napríklad funkcia Rodinné nastavenie, ktoré umožní zdieľať údaje hodiniek rodičom.

Aj v prípade hodiniek Watch SE budú k dispozícii dve základné verzie – 44 mm a 40 mm. Každá verzia sa bude predávať aj s podporou mobilných sietí. Cena bude začínať na úrovni 279 eur.

Kompletné ceny hodiniek Apple Watch SE

VerziaCena
Apple Watch SE 40 mm279 eur
Apple Watch SE 40 mm eSIM349 eur
Apple Watch SE 44 mm329 eur
Apple Watch SE 44 mm eSIM379 eur

Apple Watch SE

Procesor - 80%
Displej - 70%
Funkcie - 80%
Cena - 80%

78%

Top

Hodinky Apple Watch SE potešia najmä nižšou cenou avšak nezaobišlo sa to bez kompromisov. Dizajnovo hodinky vychádzajú s generácie Watch Series 4, ale prinášajú niektoré zaujímavé vylepšenia.

User Rating: 3.18 ( 2 votes)
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button