Bleskové správySlovenskoSprávyVoľby

OĽaNO stráca, Pellegriniho Hlas silnie

Prieskum agentúry Focus ukazuje ako pandémie zahýbala preferenciami politických strán. Najsilnejšia vládna strana stráca, Pellegriniho nová strana Hlas naopak silnie.

Prieskum, ktorý zrealizovala agentúra Focus v závere augusta a začiatkom septembra ukazuje ako sa na preferenciách jednotlivých strán podpísala koronakríza.

Najsilnejšia vládna strana OĽaNO výrazne stráca a súčasná vládna koalícia by dokonca v parlamente nemala väčšinu. Naopak silnie nová strana Petra Pellegriniho Hlas – Sociálna demokracia.

Výrazne však stratil sj Smer – SD. Ten opustili mnohí voliči práve po odchode Petra Pellegriniho. Pred bránami parlamentu by zostala aj súčasná vládna strana Za ľudí. Vo voľbách by získala len 3,9% hlasov.

Politická strana% hlasov
OĽaNO18,4 %
HLAS – SD16,2 %
SMER – SD10,9 %
SaS9,9 %
SME RODINA9,1 %
Kotlebovci – ĽSNS8,5 %
Progresívne Slovensko5,9 %
KDH4,9 %
ZA ĽUDÍ3,9 %
SMK – MKP3,1 %
SNS3,0 %

Súčasná vládna koalícia by nedokázala vládu zostaviť. OĽaNO, SME Rodina, SaS by spolu mali len 71 hlasov, čo by na vládnutie nestačilo. Napríklad však s hlasmi strany Progresívne Slovensko by Igor Matovič mal dostatok hlasov.

Vládnuť by nedokázala ani opozícia. Strany Hlas a Sme by spolu mali len 52 hlasov. Nepomohlo by ani prípadné spojenie s extrémistickou stranou Kotlebovci – ĽSNS.

Print  CSV  Excel  
Zdroj
Agentúra Focus
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button