Bleskové správySlovenskoSprávy

V Bratislave import a kontakty. Obmedzenia sa dotkli ďalších škôl

Bratislavský kraj po dlhej dobe nebol najviac zasiahnutým krajom v počte nových prípadov ochorenia COVID-19. Hygienici však obmedzili vyučovanie na ďalších školách.

V Bratislavskom kraji pribudlo 22 nových pozitívnych prípadov COVID-19. Ide o 13 žien a 9 mužov, pričom najstaršou osobou je 85-ročný muž. Nové prípady hygienici zaznamenali v hlavnom meste a taktiež v okresoch Malacky a Senec. Rovnako aj vo väčšine najviac zasiahnutých regiónov Slovenska ide o import zo zahraničia a dohľadané kontakty.

„Niektoré osoby mali klinické príznaky ochorenia ako teplotu nad 38 stupňov, bolesti hlavy, svalov a kĺbov, pociťovali malátnosť či necítili chuť ani čuch,“ uviedli hygienici na Facebooku.

Medzi pozitívnymi osobami hygienici evidovali importy zo zahraničia – najmä z Ukrajiny, ale najmä osoby, ktoré prišli do kontaktu s už pozitívnymi osobami. „Zaznamenávame taktiež sporadické prípady bez epidemiologickej súvislosti s predchádzajúcimi prípadmi COVID-19 v našom kraji,“ doplnili hygienici k novým prípadom ochorenia COVID-19.

Ďalšia skola

Od včera, t.j. 14.09. do 21.09.2020 je prerušený výchovno-vzdelávací proces v jednej triede na Základnej škole s MŠ Za kasárňou v Bratislave. U žiaka sa potvrdil nový koronavírus. Žiaci a pedagogickí pracovníci, ktorí prišli do úzkeho kontaktu s týmto žiakom, sa musia podrobiť 10-dňovej domácej izolácii a odberu biologického materiálu.

„Pokiaľ neabsolvujú PCR test, musia aktívne sledovať svoj zdravotný stav a ak nebudú mať klinické príznaky ochorenia COVID-19 počas posledných troch dní karantény, môžu domácu izoláciu ukončiť,“ uviedol RÚVZ v Bratislave.

Aj na Trnkovej ulici

V súvislosti s výskytom nového koronavírusu u detí navštevujúcich Základnú školu s MŠ na Trnkovej ulici v Bratislave je do 18.09.2020 prerušený výchovno-vzdelávací proces v dvoch triedach.

Žiakom a vybranému pedagogickému personálu boli nariadené karanténne opatrenia a taktiež v školskom zariadení boli prijaté príslušné protiepidemické opatrenia z dôvodu zabránenia šírenia ochorenia COVID-19.

Prísnejšie opatrenia

V Bratislave a celom Bratislavskom kraji platia od pondelka tohto týždňa prísnejšie opatrenia. Obmedzenia sa dotkli hlavne hromadných podujatí, kde môže byť výrazne menší počet účastníkov.

Včera však zároveň Igor Matovič počas tlačovej konferencie uviedol, že Ústredný krízový štáb sa nestotožnil s návrhom Pandemickej komisie. Tá navrhovala výrazné obmedzenie počtu účastníkov hromadných podujatí na celom Slovensku. Okrem iného navrhla Pandemická komisia aj zaradenie Česka na zoznam červených krajín.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button