Bleskové správySlovenskoSprávyVideá

Akcia NAKA Contract: zadržali dvoch mužov, ktorí chceli podplatiť štátneho tajomníka

Polícia na Facebooku zverejnili zábery zo zadržania dvoch mužov, ktorí čelia obvineniam z podplácania a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Muži chceli podplatiť štátneho tajomníka.

Na viacerých miestach v Bratislave dnes zasahovala národná kriminálna agentúra. Ide o protikorupčnú akciu s krycím názvom CONTRACT.

Počas akcie polícia zadržala dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Policajti tiež prehľadali priestory zainteresovaných firiem.

Obvinení sa mali podľa polície skutku dopustiť ako spolupáchatelia. „Mali sa pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť 5% z hodnoty projektu, alebo 60.000,- Eur v hotovosti,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook.

Podľa polície by malo ísť o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (UKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP – komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote 1.497.614,40,- Eur.

Štátny tajomník, Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo.

Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. Podľa polície hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

„O prípadnom podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré naďalej prebiehajú,“ uviedla polícia na Facebooku. 

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button