OdporúčameSprávyTech
Odporúčame

Apple Watch Series 6 dostali nový senzor a budú hrať farbami

Počas včerajšieho eventu Apple predstavil dvojicu nových hodiniek. Lepšie vybavený model Watch Series 6 dostane nový senzor a tiež nové farby.

Dôležité
  • Nový procesor Apple S6.
  • Nový senzor na meranie okysličenia krvi.
  • Nová farebná verzia product(RED)

Apple včera predstavil dvojicu noviniek. Novú vlajkovú loď v portfóliu nositeľnej elektroniky budú hodinky Apple Watch Series 6. okrem toho však Apple ukázal aj lacnejší model Apple Watch SE.

Hodinky Watch Series 6 dostali do vienka nový procesor Apple S6, ktorý vychádza z procesoru pre iPhone avšak je upravený pre hodinky. Procesor je podľa Apple asi o 20% rýchlejší ako predchádzajúca generácia S5. Samozrejme je nový čip aj energeticky úspornejší a hodinky na jedno nabitie vydržia o niečo dlhšie.

Viac o hodinkách Apple Watch Series 6 aj v diskusii na fóre.

Zaujímavosťou je nová funkcia čipu vďaka ktorej dokáže kontinuálne sledovať nadmorskú výšku. Nechýba ani podpora 5 GHz WiFi a samozrejme bude k dispozícii aj verzia hodiniek s podporou mobilných sietí.

Apple zapracoval aj na kvalite displeja. Zostala zachovaná funkcia allways-on avšak displej by mal byť 2,5-krát jasnejší ako u predchádzajúcej generácie.

Pribudla aj jedna zaujímavá funkcia vďaka novému senzoru. Hodinky dokážu merať okysličenie krvi. Jedno meranie zaberie 15 sekúnd a je možné nastaviť aj automatické meranie napríklad počas noci. Apple si od novej funkcie veľa sľubuje a napríklad bude sledovať, či nová funkcia môže pomôcť odhaliť ochorenie COVID-19.

Meranie okysličenia krvi na hodinkách Apple Watch Series 6

Apple pridal aj funkciu rodinného nastavenia, kde môžu rodičia sledovať údaje z hodiniek detí. Funkcia však zatiaľ na Slovensku nie je dostupná.

S príchodom operačného systému watchOS 7 sa objaví aj niekoľko nových ciferníkov. Nový operačný systém watchOS 7 by mal Apple uvoľniť ešte dnes. Medzi novými ciferníkmi sú napríklad ciferníky inšpirované klasickými hodinkami, MeMoji, či napríklad kombinácie rôznych pruhov.

S novými hodinkami prichádzajú aj nové farebné verzie – pribudne aj verzia v rámci kampane product(RED). Nové náramky dostali pomenovanie Solo Loop a nemajú žiadne zapínanie, jednoducho hodinky natiahnete na ruku.

Hodinky sú vo vybraných krajinách dostupné od dnešného dňa a zákazníkom budú prvé hodinky doručené v piatok. Opäť budú k dispozícii dve základné verzie – 40 mm a 44 mm.

Ceny hodiniek Apple Watch Series 6

VariantCena
Apple Watch Series 6 40 mm429 eur
Apple Watch Series 6 40 mm eSIM529 eur
Apple Watch Series 6 44 mm459 eur
Apple Watch Series 6 55 mm eSIM559 eur

Apple Watch Series 6

Procesor - 95%
Displej - 90%
Funkcie - 90%
Cena - 70%

86%

Skvelé

Nové hodinky Apple Watch Series 6 prinášajú výkonnejší a úspornejší procesor Apple S6. Hodinky po novom zvládnu neustále sledovať výšku a pribudne aj nová funkcia na meranie okysličenia krvi. Apple si od novej funkcie veľa sľubuje a chce napríklad zistiť, či nová funkcia môže pomôcť v boji s ochorením COVID-19. Pribudne aj nová farebná verzia hodiniek v rámci kapane product(RED).

User Rating: 3.33 ( 2 votes)
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button