Bleskové správySlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Pribudlo ďalšie úmrtie na nový koronavírus

Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo ďalšie úmrtie na ochorenie COVID-19. Ide o 66-ročného muža, ktorý bol hospitalizovaný v Prešove.

Na Slovensku pribudlo ďalšie úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Počet oficiálne potvrdených úmrtí na nový koronavírus sa tak zvýšil na 39.

Ide o 66-ročného muža, ktorý bol hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Prešove. Počas hospitalizácie si jeho zdravotný stav vyžiadal podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku sa utorok zvýšil o 92, laboratória počas utorka urobili 3.235 testov. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku zvýšil na 5.860 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 393.486 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 2.602. Vyliečilo sa ďalších šesť ľudí, celkovo sa už zotavilo 3.220 pacientov. V nemocniciach je 141 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 107 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 13 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 pacientov.

Zdroj
Ministerstvo zdravotníctva
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Back to top button