Bleskové správySprávyTech

iPad 8. generácie: iba mierne zmeny hardwaru

Apple včera na keynote predstavil aj nový iPad 8. generácie. Žiadne veľké zmeny nečakajte, Apple oprášil straší hardware a opätovne ho použil v rovnakom tele.

Dôležité
  • Procesor Apple A12 Bionic.
  • Displej 10,2 palca.
  • Podpora Apple Pencil.

Apple včera predstavil niekoľko nových hardwarových zariadení. Jedným z nich je aj už ôsma generácia tabletu iPad. Ak ste však dúfali vo výraznejšie zmeny, máte smolu. Apple iba oprášil straší hardware s iPhonu X.

Novým hnacím motorom iPadu 8. generácie bude procesor Apple A12 Bionic, ktorý má 6-jadrové CPU a 4-jadrové GPU. Vynovený tablet by tak mal priniesť vyšší výkon a aj o niečo dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Displej bude mať uhlopriečku 10,2 palca a pôjde o Retina panel. Apple sľubuje, že výkon nového iPadu by mal byť až o 40% vyšší ako v predchádzajúcej generácie iPadu. Apple tvrdí, že aj základný iPad by mal zvládnuť prácu s obsahom vo vysokom rozlíšení.

Diskusiu k novému iPadu 8. generácie nájdete v diskusnom fóre.

Nová generácia iPadu bude podporovať aj pero Apple Pencil (podporovaná však bude len prvá generácia Apple Pencil), chýbať nebude Smart konektor pre pripojenie príslušenstva aj aj USB-C konektor, ktorý nahradí lightning konektor.

Po stránke vzhľadu však žiadne zmeny nečakajte. Nechýbajú obrovské rámčeky okolo displeja aj klasické hardwarové tlačidlo s podporou Touch ID.

Apple tak v prípade iPadu 8. generácie vymenil iba vnútornosti. Vzhľadovo ide o rovnaké zariadenie ako predchádzajúce generácie iPadov. Poteší však cena – základný model bez podpory LTE sietí bude začínať s cenou 379 eur. Samozrejme k dispozícii bude aj verzia s podporou LTE sietí. Nový iPad 8. generácie sa dostane na pulty obchodov už v piatok.

iPad 8. generácie

Displej - 70%
Procesor - 70%
RAM pamäť - 70%
Siete a dáta - 80%
Fotoaparát - 60%

70%

Základ

Vynovený iPad 8. generácie toho veľa neprináša. Vzhľadovo ide o niekoľko rokov staré zariadenie s obrovskými rámčekmi a tiež s klasických hardwarovým tlačidlom. Hnacím motorom však bude novší procesor Apple A12 Bionic, ktorý by mal zariadení zrýchliť až o 40%.

User Rating: 0.53 ( 2 votes)
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button