SlovenskoSprávyTlačové správy

Poslanci dnes popoludní otvorili septembrovú schôdzu Národnej rady SR

Na septembrovej schôdzi čaká poslancov prerokovať viac ako sedemdesiatbodový program. Okrem vládnych a poslaneckých návrhov zákonov sú v ňom zaradené aj viaceré personálne voľby.

Poslancov tak čaká okrem iných vykonať aj voľba kandidátov na uprázdnené miesto sudcu Ústavného súdu a aj dvoch podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu. Na neverejnej časti septembrovej schôdze budú poslanci diskutovať o správach o plnení úloh Vojenského spravodajstva či Slovenskej informačnej služby.

Poslanci v stredu popoludní otvorili dvanástu schôdzu parlamentu v tomto volebnom období, a to už štandardne odznením štátnej hymny SR. Do programu septembrovej schôdze je doposiaľ zaradených celkovo 75 bodov.

V úvode schôdze sa bude plénum zaoberať dvoma skrátenými legislatívnymi konaniami podľa návrhov vlády. Ide o novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o novelu zákona o sociálnom poistení.

Vzhľadom na priebeh rokovania skráteného legislatívneho konania je predpoklad, že plénum by mohlo o týchto návrhoch zákonov hlasovať v prvom čítaní už v rámci dnešného prvého rokovacieho dňa, a to počas hlasovania o 17-tej hodine. Ak by národná rada postúpila tieto návrhy zákonov do druhého čítania, tak by ich plénum prerokovalo v druhom čítaní zajtra, vo štvrtok ráno od 9-tej hodiny.

Vláda okrem uvedených dvoch skrátených legislatívnych konaní predložila do programu septembrovej schôdze ešte deväť návrhov zákonov v prvom čítaní. V programe aktuálnej schôdze je zaradených aj 24 návrhov zákonov predložených poslancami NR SR, a to vrátane zákonov preložených z predošlých schôdzí.

Na základe dohody z poslaneckého grémia k priebehu rokovania dvanástej schôdze došlo k terminovaniu niekoľkých bodov programu. Vo štvrtok 17. septembra po prerokovaní druhých čítaní návrhov zákonov prerokúvaných v skrátenom legislatívnom konaní, uvedie svoje body podpredseda vlády Štefan Holý.

V piatok 18. septembra od 9-tej hodiny sa na neverejnej časti schôdze prerokujú Správa o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2019 a Správa o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2019.

V utorok 22. septembra popoludní od 14-tej hodiny plénum prerokuje správu Národnej banky Slovenska a správu Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

V piatok 25. septembra od 9-tej hodiny sa prerokujú správy o stave použitia informačno-technických prostriedkov.

Na programe tejto schôdze je taktiež sedem personálnych volieb. Grémium sa uznieslo o nasledovných termínoch prerokovania niektorých z nich. Návrh na odvolanie predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, Richarda Rašiho, a voľbu predsedov výborov by malo plénum prerokovať vo štvrtok 17. septembra popoludní od 16-tej hodiny.

Voľbu nového predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií poslanci vykonajú v utorok 22. septembra. Poslanci už zajtra vo štvrtok 17. septembra prerokujú aj návrh na voľbu kandidátov na sudcu Ústavného súdu SR spolu s návrhom na voľbu člena Rady RTVS a následne vykonajú tieto voľby 17-tej hodine.

Skupinu personálnych volieb zaradených do programu septembrovej schôdze uzatvára voľba dvoch podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu, ktorú by mali poslanci prerokovať budúci týždeň v utorok 22. septembra popoludní.

Poslanci budú na tejto schôdzi voliť taktiež predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Zrealizujú aj voľbu predsedu Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a voľbu zástupcu navrhnutého vládou do Dozornej rady Sociálnej poisťovne.

Dvanásta schôdza parlamentu je podľa schváleného harmonogramu naplánovaná počas troch týždňov, a to do stredy 30. septembra.

Zdroj
NR SR
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button