Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: epidémia v hokejovom klube v Skalici aj v zdravotníckom zariadení v Tvrdošíne

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil bližšie údaje k dnes potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19. Testy odhalili lokálnu epidémiu v hokejom klube v Skalici aj v zdravotníckom zariadení v Tvrdošíne.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali za včerajšok 161 potvrdených prípadov COVID-19 z celkovo 4.027 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

Početnejšie prípady sa vyskytli v územnej pôsobnosti regionálnych úradov verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Senici, Dolnom Kubíne a Trnave.

Senica

RÚVZ v Senici zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti celkovo 29 potvrdených prípadov COVID-19. Z nich 25 je súčasťou epidémie v hokejovom klube. RÚVZ v spolupráci s klubom a samosprávou zabezpečil potrebné protiepidemické opatrenia, pozitívne testované osoby sa nachádzajú v izolácii. RÚVZ naďalej aktívne dohľadáva ich kontakty a nariaďuje im domácu izoláciu.

Všetky priestory zimného štadióna boli dezinfikované. Epidemiológovia pozorne sledujú situáciu v regióne a podľa jej vývoja budú prijímať opatrenia na lokálnej úrovni.

Dolný Kubín

RÚVZ v Dolnom Kubíne evidoval početnejšie prípady v okresoch Tvrdošín a Námestovo. Prípady z okresu Námestovo sú kontakty pozitívnych osôb zo známeho ohniska nákazy (rodinná oslava).

V okrese Tvrdošín ide o epidémiu v zdravotníckom zariadení. „RÚVZ v Dolnom Kubíne spolupracuje na prijímaní protiepidemických opatrení s vedením zariadenia a rozhoduje o prijatí opatrení v ňom, ako aj v meste Trstená a v okrese Tvrdošín,“ uviedli hygienici.

Trnava a Dunajská Streda

RÚVZ v Dunajskej Strede zaznamenal prevažne import zo zahraničia, v troch prípadoch ide o rodinné ohnisko nákazy, v jednom prípade sa ešte epidemiologické vyšetrovanie neskončilo.

RÚVZ v Trnave vo väčšine prípadov eviduje aktívne dohľadané kontakty, v niektorých prípadoch začal epidemiologické vyšetrovanie.

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva zabezpečujú v oblastiach s výskytom COVID-19 všetky potrebné protiepidemické opatrenia,“ doplnili hygienici.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button