Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Novým riaditeľom Vojenského spravodajstva je Róbert Kleštinec

Dňa 16. septembra 2020 bol ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom do funkcie riaditeľa Vojenského spravodajstva vymenovaný brigádny generál Róbert Kleštinec, ktorý doteraz pôsobil vo funkcii zástupcu veliteľa Vzdušných síl OS SR. Šéf rezortu obrany sa tak rozhodol aj na základe stanovených kritérií, ktorých úspešné splnenie bolo predpokladom na túto funkciu. 

„Vždy som trval na tom, aby funkcia riaditeľa Vojenského spravodajstva bola obsadzovaná na základe prísnych kritérií, ktoré zohľadňujú nielen vysoký odborný, ale aj morálny kredit uchádzačov, pretože len tak môžeme zabezpečiť transparentné fungovanie bezpečnostných služieb štátu. Nový riaditeľ tieto požiadavky spĺňa a ja verím, že moje rozhodnutie sa pretaví aj vo výsledkoch činnosti celého Vojenského spravodajstva,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Ako ďalej doplnil, Róbert Kleštinec úspešne prešiel bezpečnostnou previerkou najvyššieho stupňa „prísne tajné“, ktorá je požadovaná na uvedenú funkciu.

Riadením Vojenského spravodajstva bol od apríla 2020 poverený 1. zástupca riaditeľa Vojenského spravodajstva Juraj Štefanka. Vojenské spravodajstvo plní úlohy spravodajského zabezpečenia obrany, obranyschopnosti a bezpečnosti SR v pôsobnosti Ministerstva obrany SR.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button