Bleskové správySprávySvet

V Česku rastie počet nakazených. Pribudlo ich viac ako 2000

V susednej Českej republike rýchlo pribúda počet nakazených na ochorenie COVID-19. Krajina za stredu opäť prekonala rekord, keď testy odhalili viac ako dvetisíc prípadov nákazy.

V susednej Českej republike sa výrazne zhoršuje situácia. Dramaticky rastie počet chorých na ochorenie COVID-19, rastie aj počet pacientov v nemocniciach a rastie aj počet úmrtí na COVID-19.

Za včerajší deň testy v Česku potvrdili až 2.139 nových prípadov ochorenia COVID-19. Od začiatku pandémie tak v Česku odhalili už 41.032 prípadov ochorenia COVID-19.

Počet aktívnych prípadov stúpol už na 17.622. V nemocniciach je aktuálne 388 pacientov a v ťažkom stave je až 81 pacientov. Stúpol aj počet úmrtí na ochorenie COVID-19. Česko k dnešnému dňu hlási už 482 obetí.

COVID-19 – Česko
Počet prípadov v Česku
Prípadov
263 572
Úmrtia
2 337
Aktívne
162 866
Vyliečení
98 369
Posledná aktualizácia: 26. októbra 2020 o 22:42

Minulý týždeň ako riešenie zvyšujúceho sa počtu prípadov dokonca zvažovalo české ministerstvo zdravotníctva obmedzenie testovania. Testovať chceli zdravotníci len pacientov s klinickými príznakmi. V krajine má však väčšina pacientov iba mierne príznaky alebo žiadne a títo by tak ochorenie šírili ďalej.

Aj napriek odporu premiéra Igora Matoviča nakoniec Ústredný krízový štáb rozhodol o zaradení Česka medzi červené a teda rizikové krajiny. Na hraniciach bude už od piatka platiť prísnejší režim. Zaradenie Česka na zoznam červených krajín odporúčala Pandemická komisia Ministerstva zdravotníctva SR.

Česko

Obmedzenia, ktoré však zaviedlo Slovensko voči Česku sú skôr kozmetické a reálne môžu naďalej znamenať šírenie nákazy z Česka. Hranice s Českom totiž nebudú zatvorené a polícia bude robiť len náhodné kontroly. Podľa údajov Európskej únie pritom v Česku pribúda tretí najvyšší počet nakazených z celej EÚ. Horšie na tom v EÚ je už iba Francúzsko a Španielsko.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button