Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Bratislavskom kraji import a kontakty. Ďalšia zatvorená trieda aj škôlka

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave informoval o nových potvrdených prípadoch. Ide hlavne o import a tiež dohľadané kontakty.

V rámci epidemiologického vyšetrovania eviduje RÚVZ v Bratislave 56 nových pozitívnych prípadov COVID-19 v Bratislavskom kraji, z toho je 27 žien a 29 mužov, pričom prípady sa vyskytli najmä v Bratislave a v okresoch Senec a Pezinok.

Ide najmä o osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s pozitívnou osobou, importy z Ukrajiny a hygienici taktiež zaznamenali sporadický výskyt na území Bratislavského kraja.

Medzi pozitívnymi prípadmi sú osoby, ktoré nemali príznaky ochorenia, ale aj osoby, ktorí mali kašeľ, teplotu nad 38 stupňov, sťažené dýchanie, nádchu, stratu chuti a čuchu, bolesti hlavy, svalov a kĺbov. Potrebné epidemiologické vyšetrovania spojené s nariaďovaním domácej karantény prebiehajú naďalej a zároveň hygienici pracujú na aktívnom vyhľadávaní úzkych kontaktov týchto pozitívnych osôb.

V súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 u detí navštevujúcich Základnú školu na Vazovovej ulici v Bratislave bol do 20.09.2020 prerušený výchovno-vzdelávací proces v jednej triede na tejto škole.

Od 18.09. do 24.09.2020 je zatvorená celá Materská škôlka pri lese na Kysuckej 4 v Bratislave z dôvodu potvrdenia pozitivity na nový koronavírus u zamestnanca tejto škôlky.

„V oboch zariadeniach boli nariadené príslušné karanténne opatrenia z dôvodu zamedzenia možného šírenia ochorenia COVID-19 medzi ostatnými deťmi a zamestnancami,“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button