Bleskové správySvetVideá

Grécko zasiahol stredomorský hurikán. Zabil už dvoch ľudí

Grécko zasiahol silný hurikán, ktorý sa bežne v Stredozemnom mori objaví iba zriedkavo. Úrady hlásia už dve úmrtia.

Hurikán Janos, ktorý zasiahol Grécko plnou silou napáchal obrovské škody a zabil už minimálne dvoch ľudí. Hurikán v piatok vyvracal stromy a spôsobil tiež výpadky elektrického prúdu. V piatok zasiahol Iónske ostrovy a západný Peloponéz.

Počas soboty pustošil Grécko hurikán opäť. Hasiči navyše uviedli, že zasahovali už viac ako 2400 krát. Silná búrka so silou hurikánu si však vyžiadala aj dve obete.

Prvou obeťou by mala byť staršia žena, ktoré telo našli hasiči v meste Farsal. Druhou obeťou by mal byť 63-ročný muž z mesta Karditsa. Hasiči zároveň uviedli, že sú ďalšie dve osoby zrejme stále nezvestné. Počet obetí tak môže ešte rásť.

Hurikány sa v Stredozemnom mori objavujú pomerne zriedkavo. Tento hurikán však udrel na Grécko nečakane silne. Spôsobil aj záplavy, prerušené je vlakové spojenie medzi Aténami a mestom Solún. Na niektorých miestach spôsobil hurikán aj zosuvy pôdy a mnohé mestá sú pod vodou.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button