Bleskové správySlovenskoSprávy

V Bratislavskom kraji zmiernili aj sprísnili opatrenia

Niektoré opatrenia v Bratislavskom kraji hygienici zmiernili. Hromadné podujatia môžu mať viac účastníkov, ale pribudli aj nové obmedzenia pre reštaurácie.

Hygienici v Bratislave prijali upravené opatrenia. Povolili hromadné podujatia až pre tisíc osôb na druhú stranu zakázali hromadné podujatia v reštauráciách. V reštauráciách sa budú môcť konať len svadby, kary a krstiny.

V Bratislave vo všetkých mestských častiach a v okresoch Malacky, Senec a Pezinok platia upravené opatrenia v boji s pandémiou COVID-19:

  • Zákaz usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v exteriéri v jednom okamihu v počte nad 5️00 osôb alebo v interiéri v jednom okamihu nad 2️50 osôb.
  • V prípade športových a kultúrnych hromadných podujatí s výlučne sediacim obecenstvom je v exteriéri limit 1000 osôb a v interiéri 500 osôb s tým, že na športových hromadných podujatiach je organizátor povinný zabezpečiť sedenie obecenstva len v každom štvrtom rade a na kultúrnych hromadných podujatiach v každom druhom rade.
  • V prípade hromadných podujatí športovej či kultúrnej povahy sa do uvedených limitov započítavajú výlučne osoby v obecenstve.
  • Zákaz usporadúvať v prevádzkach verejného stravovania (napr. reštaurácia, bar, nočný klub, pohostinstvá) a hoteloch, hosteloch, moteloch či ubytovniach akékoľvek hromadné podujatia – výnimku majú len svadby, kary a krstiny do 100 hostí.
  • Prevádzky verejného stravovania môžu byť otvorené od 6:00 do 24:00 hod. príslušného dňa, s výnimkou svadieb s celkovým počtom účastníkov do 100 osôb.
  • Naďalej platí zákaz návštev v ústavných zdravotníckych zariadeniach, zákaz návštev v interiérových priestoroch v pobytových zariadeniach sociálnych služieb. Výnimku má kňaz za účelom podávania sviatosti pomazania a paliatívne návštevy u ťažko chorých a umierajúcich.
  • Na plavárňach a kúpaliskách v Bratislavskom kraji platí obmedzenie na maximálne na 50% zo stanovenej kapacity.
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button