Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: dohľadané kontakty a nákaza v zariadení sociálnych služieb v Trstenej

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil informácie o dnešných potvrdených prípadoch nákaza sa rozšírila aj v zariadení sociálnych služieb v Trstenej.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 175 nových prípadov Covid-19 z 2.664 laboratórnych vyšetrení.

Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Trnave, Ružomberku, Trenčíne a v Námestove.

Trnava

Väčšina nových prípadov je výsledkom aktívneho dohľadávania kontaktov infikovaných osôb. V piatich prípadoch sa začalo epidemiologické vyšetrovanie.

Trenčín

Väčšina prípadov sú dohľadané kontakty z monitorovaného ohniska nákazy (svadba). Epidemiológovia okrem toho zachytili aj dva importované prípady.

Dolný Kubín

Väčšinu potvrdených prípadov v územnej pôsobnosti RÚVZ tvorili klienti a zamestnanci zariadenia sociálnych služieb v Trstenej, pričom časť z týchto prípadov bola vykázaná v okrese Ružomberok.

V zariadení sú zakázané návštevy, RÚVZ v spolupráci s krízovými štábmi okresov Námestovo a Tvrdošín pripravuje lokálne opatrenia pre tieto okresy.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button