OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Slovensko má 41. úmrtie

Na Slovensku pribudlo úmrtie ďalšie v súvislosti s novým koronavírusom. Spolu tak na Slovensku evidujeme 41 úmrtí.

Zosnulý je 78-ročný muž, hospitalizovaný bol vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, kde zomrel 19. septembra. Následná pitva potvrdila pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

Iba včera pritom Ministerstvo zdravotníctva SR potvrdila 40. úmrtie na ochorenie COVID-19. Zároveň však včera rezort zdravotníctva uviedol, že viaceré úmrtia nesúviseli s ochorením COVID-19.

V nemocniciach je hospitalizovaných 140 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 115 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 10 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 8 pacientov.

Na Slovensku včera pribudlo 175 pozitívne testovaných ľudí a laboratória urobili 2.664 testov. Dobrou správou je, že sa vyliečilo ďalších 97 ľudí, celkovo sa už zotavilo 3.668 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 6.931 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 416.864 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 tak zajtra stúpne na 41. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3223.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button