Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: trnavské krajské operačné stredisko linky 155 museli uzavrieť

V Trnave museli zatvoriť krajské operačné stredisko ZZS, pretože sa niekoľkým zamestnancom potvrdilo ochorenie COVID-19. Volania na linku 155 sú zabezpečené.

„Vzhľadom na to, aby sme predišli dezinformáciám, prinášame stanovisko k mimoriadnej situácii na Krajskom operačnom stredisku (KOS) ZZS v Trnave,“ uviedlo Operačné stredisko zdravotnej záchrannej služby SR.

Z dôvodu pozitívneho testu na COVID-19 u viacerých operátorov tiesňovej linky 155 bola včera prerušená jeho činnosť až do odvolania.

Zamestnancom boli nariadené opatrenia podľa Usmernenia hlavného hygienika SR v súvislosti s ochorením COVID -19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 a v súlade s opatreniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Príjem tiesňového volania na linke 155 je zabezpečený primárne prostredníctvom Krajského operačného strediska ZZS Bratislava a sekundárne ďalšími šiestimi strediskami na území SR.

Z dôvodu zabezpečenia nepretržitosti príjmu tiesňového volania Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR posilnilo personálne kapacity v pracovných smenách na všetkých KOS ZZS (prioritne KOS ZZS Bratislava).

„Vďaka prijatým opatreniam je v Trnavskom kraji zabezpečený nepretržitý príjem na tiesňovej linke 155 bez obmedzenia a nie je ohrozená dostupnosť prednemocničnej neodkladnej starostlivosti a záchrannej zdravotnej služby na území Slovenskej republiky. Kolegom prajeme skoré uzdravenie,“ uviedlo Operačné stredisko zdravotnej záchrannej služby SR.

Viac

Podobné články

Back to top button