PočasieSlovenskoSprávy

Streda: jeseň prichádza. Ochladí sa a príde dážď

Už zajtra sa začne jeseň ukazovať naplno. Prichádza ochladenie a objavia sa aj prvé dažďové kvapky.

Dôležité
  • NOC: teplota od 6 až do 11°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 3 mm
  • DEŇ: teplota od 22 až do 26°C, sever okolo 20°C, vietor od 10 až do 25 km/h, zrážky do 5 mm a pri búrkach okolo 15 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Na západnom a postupne aj na strednom Slovensku od juhozápadu príde pribúdanie oblačnosti. Ojedinele sa už počas noci môže objaviť slabý dážď alebo prehánky. Ojedinele sa objaví aj hmla alebo nízka oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota sa bude túto noc pohybovať od 6 až do 11°C. Na juhozápade bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 13°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska väčšinou bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. Na juhozápade Slovenska bude fúkať juhovýchodný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h.

Jeseň prichádza

Počas zajtrajšieho dňa bude polojasno až oblačno a na západnom a strednom Slovensku bude lokálne až zamračené. Ráno sa ojedinele objaví hmla alebo nízka oblačnosť.

Miestami a to najmä na západnom a strednom Slovensku sa treba pripraviť na dážď, prehánky alebo ojedinele aj búrky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 22 až do 26°C. Avšak na Orave a pod Tatrami bude už len okolo 20°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 12°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine Slovenska fúkať juhovýchodný až južný vietor o maximálnej rýchlosti od 10 až do 25 km/h. Na strednom Slovensku bude väčšinou fúkať zajtra len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button