Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: hokejisti, svadba aj nezodpovední dovolenkári z Chorvátska

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil údaje o prípadoch, ktoré boli pozitívne testované v utorok. Išlo hlavne o dohľadané kontakty.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 338 nových prípadov Covid-19 z 6.231 laboratórnych vyšetrení. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Senici, Trnave, Banskej Bystrici, v Dolnom Kubíne a v Košiciach.

Senica

V okrese Skalica zaevidovali prípady kontaktov z monitorovaného ohniska nákazy (hokejový klub). V Skalici preto zasadne aj krízový štáb.

Aj v prípade okresu Senica išlo o dohľadané kontakty známych prípadov, ale bez epidemiologickej súvislosti s hokejovým klubom v Skalici.

Trenčín

Väčšinu prípadov tvorili dohľadané kontakty pozitívnych osôb zo známeho ohniska (svadba). RÚVZ eviduje aj jeden import, v ďalších prípadoch pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

Banská Bystrica

V dvoch prípadoch (rodinné ohnisko) sa ešte neskončilo epidemiologické vyšetrovanie, väčšinu prípadov tvoria dohľadané kontakty pozitívnej osoby, ktorá sa nakazila kontaktom v inom okrese.

Dolný Kubín

Pokračuje dohľadávanie kontaktov pozitívnych osôb v epidémii, ktorá sa rozšírila po autobusovom zájazde do Chorvátska. Najmä z toho ohniska pochádza väčšina prípadov v pôsobnosti RÚVZ v Dolnom Kubíne.

Vydal preto protiepidemické opatrenia pre okresy Tvrdošín a Námestovo, ktoré obmedzuje napríklad hromadné podujatia, svadby aj otváracie hodiny barov a reštaurácií. Podobné opatrenia budú v najbližších dňoch platiť aj pre okres Dolný Kubín.

Košice

Zväčša ide o dohľadané kontakty infikovaných ľudí a importované prípady (preventívne testovaní zahraniční študenti).

Objavili sa aj dva sporadické prípady bez epidemiologickej súvislosti s už potvrdenými prípadmi a bez cestovateľskej anamnézy.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button