Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Bratislavskom kraji hlavne kontakty a import z Ukrajiny a Česka

V Bratislavskom kraji dnes pribudlo až 81 nových prípadov ochorenia COVID-19. najviac prípadov bolo opäť priamo v Bratislave.

Hygienici informovalo aké prípady ochorenia COVID-19 dnes pribudli v Bratislavskom kraji. Podobne ako v iných okresoch Slovenska išlo hlavne o úzke kontakty s už potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19. Hygienici v Bratislavskom kraji zaznamenali aj import z Ukrajiny a Česka.

„V rámci epidemiologických vyšetrovaní bolo zistené, že medzi pozitívnymi osobami sa v prevažnej miere vyskytujú osoby, ktoré boli v rámci šetrení označené ako úzke kontakty už potvrdených osôb s COVID-19, ďalej evidujeme import z Ukrajiny a Českej republiky. Taktiež zaznamenávame aj sporadický výskyt prípadov na území Bratislavského kraja bez epidemiologickej súvislosti s už potvrdenými osobami,“ uviedli bratislavskí hygienici na Facebooku.

Ďalšia zatvorená škola

Z dôvodu výskytu nového koronavírusu SARS-CoV-2 u pedagogického pracovníka Spojenej školy de La Salle na Čachtickej ulici v Bratislave je prerušený výchovno-vzdelávací proces u žiakov I. stupňa do 28.09.2020.

„V rámci nariadených karanténnych opatrení si majú žiaci, pedagogickí a technickí pracovníci tohto zariadenia sledovať svoj zdravotný stav a v prípade jeho zhoršenia kontaktovať ošetrujúceho lekára a ostať v domácej izolácii,“ uviedli hygienici.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button