Bleskové správySlovenskoSprávy

V okresoch Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín sprísňujú opatrenia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne pre šírenie pandémie ochorenia COVID-19 vydal prísne opatrenia. Obmedzenia sa hromadné podujatia aj svadby.

V okresoch Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín dramaticky rastie počet nových prípadov ochorenia COVID-19. väčšina potvrdených prípadov je z autobusového zájazdu do Chorvátska, z ktorého sa ochorenie ďalej šíri.

Pre nezodpovedné správanie dovolenkárov, tak bude musieť tvrdé opatrenia strpieť niekoľko desiatok tisíc obyvateľov okresov Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín.

Hromadné podujatia

Výrazné obmedzenia čakajú hromadné podujatia. Regionálni hygienici stopli hromadné podujatia v exteriéri nad 100 osôb a v interiéri nad 50 osôb. Zákaz sa týka kultúrnych aj športových podujatí. Stopku navyše dostali aj nočné podujatia. Hromadné podujatia totiž budú musieť skončiť o 22. hodine.

Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín.

Iba 30 svadobčanov

Ešte prísnejšie opatrenia hygienici zaviedli pre svadby. Maximálny počet svadobčanov ohraničili na 30 osôb. Navyše bude potrebné svadbu ohlásiť na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne a to minimálne 48-hodín pred začiatkom.

Svadobčania tak môžu čakať aj nečakaných hostí – hygienikov v sprievode polície, ktorí budú kontrolovať dodržiavanie protiepidemiologických opatrení ako je napríklad nosenie rúšok počas celej svadby.

Reštaurácie aj kúpaliská na 50%

Hygienici zaviedli tvrdšie opatrenia aj pre zariadenia spoločného stravovania. Reštaurácie a bary budú mať obmedzenú kapacitu na maximálne 50% a otvorené budú môcť byť do maximálne 22. hodiny.

Rovnaké obmedzenie týkajúce sa kapacity bude platiť aj pre plavárne a kúpaliská. Tie budú musieť tiež obmedziť kapacitu na maximálne 50%.

V zariadeniach sociálnych služieb zároveň bude platiť zákaz návštev. Opatrenia od včera platia pre okresy Námestovo a Tvrdošín. Hygienici zároveň informovali, že podobné opatrenie bude zrejme čoskoro vydané aj pre okres Dolný Kubín.

Cez
RÚVZ Dolný Kubín - okres TvrdošínRÚVZ Dolný Kubín - okres Námestovo
Viac

Podobné články

Back to top button