Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: nákaza v zariadení sociálnych služieb, svadby a nezodpovední dovolenkári z Chorvátska

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil bližšie informácie k dnešným prípadom. Nákaza sa rozšírila v zariadení sociálnych služieb, na svadbách a od nezodpovedných dovolenkárov z Chorvátska

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 360 nových prípadov COVID-19 z 5.213 laboratórnych vyšetrení. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Komárne, Bratislave, Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Trnave a Bardejove.

Komárno

RÚVZ v Komárne hlási lokálnu epidémiu v zariadení sociálnych služieb v Klížskej Nemej. Laboratórne vyšetrenia doteraz ukázali 41 pozitívnych klientov a 15 členov personálu. V niektorých prípadoch sa testy ešte budú opakovať.

Negatívnych klientov centra izolovali v samostatnej budove. Rezorty zdravotníctva a práce a sociálnych vecí poskytli zariadeniu osobné ochranné prostriedky, k dispozícii majú aj psychologickú pomoc.

Nemocnica Komárno vyšle na miesto infektológa, ktorý vyšetrí pozitívnych pacientov a posúdi, či niektorý z nich nepotrebuje hospitalizáciu. Ak áno, bude prevezený do nitrianskej nemocnice.

Liptovský Mikuláš

V prípade Regionálnych úradov verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši a v Bardejove oba regionálne úrady pozorujú nárast nových prípadov v súvislosti so svadbami. Nákaza sa častokrát ďalej šíri v rámci rodín.

Dolný Kubín

Pribúdajú stále nové kontakty v súvislosti s epidémiou, ktorá sa rozšírila po autobusovom zájazde do Chorvátska. Najmä z toho ohniska pochádza väčšina prípadov v pôsobnosti RÚVZ v Dolnom Kubíne.

Pre celý okres Dolný Kubín preto od dnešného poludnia platí nové opatrenie. Ide o rovnaké opatrenia, ktoré platia aj v okresoch Tvrdošín a Námestovo. Obmedzia sa hromadné podujatia, svadby aj otváracie hodiny reštaurácií.

Cez
RÚVZ Dolný Kubín
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Back to top button