Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Bratislavskom kraji dohľadané kontakty a import. Zatvárajú sa ďalšie školy

V Bratislavskom kraji pribudlo dnes 55 nových prípadov ochorenia COVID-19. Opäť však išlo hlavne o dohľadané kontakty a tiež import z Česka, Španielska a Poľska.

V Bratislavskom kraji evidujú hygienici medzi pozitívnymi osobami najmä aktívne dohľadané kontakty už pozitívnych osôb, zaznamenávajú však aj importy zo zahraničia a to najmä z Českej republiky, Španielska a Poľska. Hygienici taktiež evidujú sporadické prípady výskytu v rámci kraja.

Medzi pozitívnymi sú osoby bez príznakov ochorenia COVID-19, ale aj ľudia, ktorí mali kašeľ, nádchu, teplotu nad 38 stupňov, pociťovali únavu, bolesti svalov a hlavy. Nové prípady sa vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kraja.

Ďalšie zatvárania škôl

Do 26.09.2020 je prerušený výchovno-vzdelávací proces na Základnej škole na Tupolevovej ulici v Bratislave a to z dôvodu, že sa u žiaka navštevujúceho toto školské zariadenie potvrdil nový koronavírus. Karanténne opatrenia boli nariadené iba žiakom jednej triedy a pedagógom, ktorí prišli s pozitívnou osobou do kontaktu.

Taktiež do 26.09.2020 je prerušený výchovno-vzdelávací proces v dvoch triedach v Materskej škole na Ševčenkovej ulici v Bratislave, nakoľko sa u detí potvrdil nový koronavírus.

Do 26.09.2020 sa neučí ani v Little Monkey (Vzdelávacia inštitúcia v Bratislave na Zvolenskej ul. v Bratislave), kde sa koronavírus potvrdil u zamestnanca tejto školy.

Do 27.09.2020 platia karanténne opatrenia v jednej triede v Materskej škole na Medzilaboreckej 4 v Bratislave z dôvodu pozitívneho testu u dieťaťa navštevujúceho túto škôlku.

Do 27.09.2020 je prerušené vyučovanie na 1. súkromnom gymnáziu na Bajkalskej ul. v Bratislave v jednej triede, nakoľko sa u zamestnanca potvrdilo ochorenie COVID-19.

„Všetky nariadené karanténne opatrenia boli nariadené z dôvodu zabránenia šírenia ochorenia COVID-19 medzi žiakmi, pedagógmi a ďalšími zamestnancami školského a predškolského zariadenia,“ uviedli bratislavskí hygienici.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button