OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy
Odporúčame

Piatok: prichádza ochladenie, prehánky a výdatný dážď. Najmä na západe Slovenska

V piatok na Slovensko dorazí ochladenie, prídu prehánky a tiež výdatný dážď. Výdatné zrážky prídu hlavne na západe krajiny.

Dôležité
  • NOC: teplota od 13 až do 18°C, vietor od 10 až do 30 km/h, zrážky do 5 mm
  • DEŇ: teplota od 16 až do 21°C, juh a východ od 21 až do 26°C, vietor od 10 až do 35 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 mm a na západnom a strednom Slovensku ojedinele do 30 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska polooblačno až oblačno a neskôr dokonca v západnej polovici územia až zamračené. Ojedinele a to najmä nadránom sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 13 až do 18°C. Avšak v údoliach bude miestami chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 11°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať len slabý vietor. Na západe krajiny bude fúkať juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Nadránom bude vo vysokých polohách fúkať prudký až búrlivý vietor.

Prichádza jeseň

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a vo východnej polovici Slovenska bude spočiatku aj menej oblačnosti.

Od západu sa postupne na mnohých miestach objaví dážď, prehánky a ojedinele aj búrky. Na západnom a strednom Slovensku hrozia zajtra ojedinele aj výdatné zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 16 až do 21°C. Na juhu a východe bude miestami od 21 až do 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 9°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h. Nad pásmom lesa bude fúkať prudký vietor a prechodne až víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button