SlovenskoSprávy

COVID-19: včerajšie prípady hlavne dohľadané kontakty a nové ohniská

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil údaje o včera potvrdených prípadoch. Išlo hlavne o dohľadané kontakty a tiež nové ohnisko.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 419 nových prípadov COVID-19 z 5.540 laboratórnych vyšetrení.

Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Dolnom Kubíne, Nových Zámkoch, Senici, Trnave, Prievidzi, Komárne a v Spišskej Novej Vsi.

Nové Zámky

Nárast prípadov do značnej miery súvisí s hokejovým zápasom v Skalici. Pozitívne testovaná bola aj skupina ľudí, ktorí sa podľa všetkého infikovali počas spoločnej rekreácie v Tatrách. Objavujú sa aj dohľadané kontakty už potvrdených prípadov.

Komárno

Väčšinu potvrdených prípadov tvorili aktívne dohľadané kontakty pozitívnych osôb, vyskytli sa aj sporadické ochorenia.

V rámci lokálnej epidémie v zariadení sociálnych služieb v Klížskej Nemej pribudol oproti predchádzajúcemu dňu jeden pozitívne testovaný zamestnanec. Celkovo je tak pozitívnych prípadov 57, z toho deväť je hospitalizovaných.

Spišská Nová Ves

Nárast nových prípadov súvisí s ohniskom nákazy na jednom z oddelení v nemocnici v Krompachoch. Epidemiológovia situáciu v nemocnici sledujú a aktívne dohľadávajú ďalšie kontakty. Okrem toho sa v ďalších šiestich prípadoch začalo epidemiologické vyšetrovanie.

Dolný Kubín

V okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín stále pribúdajú potvrdené prípady, ktoré sú kontaktmi pozitívnych osôb.

Pribudlo tiež ďalšie ohnisko v okrese Námestovo, čo je, rovnako ako predchádzajúce, svadba. Epidemiológovia preto očakávajú, že počet prípadov bude ešte narastať.

Zodpovednosť

„Naďalej vyzývame ľudí, aby zvážili nevyhnutnosť organizovania veľkých svadieb a rodinných osláv. Často sa na nich schádzajú ľudia aj z celého Slovenska či zahraničia, prítomní sú ľudia z rizikových skupín. Pri úzkom kontakte, tanci, jedení a pití sa v uzavretých priestoroch ľahko šíria vírusy. Nákazlivým môže byť aj človek, ktorý nemá žiadne príznaky,“ uviedli hygienici na Facebooku.

„Aj v bežnom živote treba dbať na dodržiavanie opatrení, ktoré vydávajú ÚVZ SR aj regionálne úrady. Dodržiavanie základnej zásady ROR – rúško, odstup, ruky/dezinfekcia – je jednoduchým a účinným spôsobom, ako zabrániť šíreniu COVID-19,“ doplnili hygienici.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button