PočasieSlovenskoSprávy

Sobota: ochladenie, dážď, búrky a v Tatrách sneženie

Posledný septembrový víkend prichádza výrazné ochladenie. Teploty klesnú na celom území. Prvý víkendový deň znepríjemní aj dážď a v Tatrách môže snežiť.

Dôležité
  • NOC: teplota od 12 až do 17°C, západ od 7 až do 12°C, vietor od 10 až do 35 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky 10 až 50 mm a na krajnom východe a miestami aj na krajnom severe do 10 mm
  • DEŇ: teplota od 12 až do 17°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 a na krajnom východe 10 až 30 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska zamračené a dážď. Na západnom a strednom Slovensku bude dážď aj výdatný. Ojedinele sa tiež môžu objaviť búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. Avšak najmä na západe Slovenska bude chladnejšie sa teplota sa tu bude pohybovať od 7 až do 12°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne juhovýchodný a neskôr na západe prevažne západný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h. Rýchlosť vetra v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h.

Na horách bude fúkať prudký až búrlivý vietor a nadránom bude na hrebeňoch hôr aj víchrica.

Oblačno a dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď. Na východe bude miestami aj výdatný dážď.

Ojedinele sa môžu objaviť aj búrky. Na hrebeňoch Tatier sa môže dokonca objaviť sneženie. Popoludní nastane ustávanie zrážok a miestami aj čiastočné zmenšenie oblačnosti. Z dažďom však príde ochladenie.

Prichádza ochladenie

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 12 až do 17°C. Chladnejšie bude v Above a na Zemplíne, kde sa bude teplota pohybovať do 19°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 6°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne južný a na západe prevažne západný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Rýchlosť vetra v nárazoch môže ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h.

Nad pásmom lesa bude fúkať prudký vietor. Ráno a predpoludním sa môže prechodne objaviť až víchrica. V priebehu dňa bude vietor postupne slabnúť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button