PočasieSlovenskoSprávy

Aj posledná septembrová nedeľa bude chladná a daždivá

Aj záver týždňa bude chladný a na východe aj daždivý. Vo vysokých polohách sa môže dokonca objaviť aj sneženie.

Dôležité
  • NOC: teplota od 4 až do 9°C, vietor od 10 až do 25 km/h, dážď do 2 mm a na východe do 10, na krajnom východe a severovýchode do 20 mm
  • DEŇ: teplota od 13 až do 18°C, vietor od 10 až do 30 km/h, zrážky do 2 mm a na severovýchode okolo 5 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na juhozápade bude miestami aj čiastočne zmenšená oblačnosť. Ojedinele a na východe na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Vo vysokých polohách sa môže objaviť aj sneženie.

Najnižšia nočná teplota túto noc klesne a bude sa pohybovať od 4 až do 9°C. O niečo teplejšie bude v Above a na Zemplíne, kde sa bude teplota pohybovať do 12°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia fúkať slabý vietor.  Na juhozápade bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h.

Daždivo

Aj počas nedele bude na väčšine územia Slovenska prevažne oblačno až zamračené. Na juhozápade bude miestami zmenšená oblačnosť.

Ojedinele a na východe miestami sa treba pripraviť aj na dážď alebo prehánky. Vo vysokých polohách sa môže objaviť aj sneženie. Popoludní od juhu príde zmenšovanie oblačnosti.

Bude chladno

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra počas dňa pohybovať od 13 až do 18°C. V Žilinskom kraji väčšinou bude aj počas dňa väčšinou chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 11°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 3°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý vietor, ktorý sa postupne zmení na juhozápadný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button