Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Bratislavskom kraji hlavne dohľadané kontakty a import z Rakúska

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave zverejnil údaje k prípadov ochorenia COVID-19, ktoré potvrdili testy v piatok.

V Bratislavskom kraji hygienici evidujú 8️3️ nových potvrdených prípadov chorých na nový koronavírus SARS-CoV-2 a ide o 46 mužov a 37 žien. Najmladšie je 8-ročné dieťa z okresu Bratislava I, najstaršou je 89-ročná žena z okresu Pezinok. Prípady sa vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kraja.

Podobne je na tom aj zbytok Slovenska, kde ide tiež hlavne o potvrdené prípady hlavne z dohľadaných kontaktov. Vyskytli sa však aj viaceré prípady v domovoch sociálnych služieb. Celkový počet potvrdených prípadov za včera predstavoval 552.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
48 943
Úmrtia
184
Aktívne
36 960
Vyliečení
11 799
Posledná aktualizácia: 28. októbra 2020 o 23:38

Medzi pozitívnymi sú podľa údajov RÚVZ v Bratislave najmä osoby, ktoré boli v rámci epidemiologických vyšetrovaní aktívne dohľadané hygienikmi a následne otestované, nakoľko boli v kontakte s pozitívnymi osobami či už v rámci rodiny, svojich známych alebo pracoviska.
„Zaznamenali sme aj sporadický výskyt bez epidemiologických súvislostí s už potvrdenými prípadmi v našom kraji a import z Rakúska,“ uviedol v stanovisku RÚVZ v Bratislave.

Niektoré osoby sú bez príznakov ochorenia COVID-19, ale podľa hygienikov sú aj takí, ktorí mali kašeľ, nádchu, triašku, teplotu nad 38 stupňov, pociťovali únavu a malátnosť, bolesti svalov, kĺbov a hlavy.

Prehľad prípadov na Slovensku

„Niektoré šetrenia ešte prebiehajú, naďalej pokračujeme v nariaďovaní domácich karantén a samozrejme v aktívnom vyhľadávaní a testovaní kontaktov pozitívnych osôb s cieľom zamedziť šírenie ochorenia v Bratislavskom kraji,“ doplnili hygienici v stanovisku na sociálnej sieti Facebook.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button