Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: opäť dohľadané kontakty, svadby, hokej a futbal

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zverejnili informácie k včerajším prípadom. Opäť išlo hlavne o dohľadané kontakty a tiež nového ohniská.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 478 nových prípadov COVID-19 z 5.655 laboratórnych vyšetrení na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, v Dolnom Kubíne, Košiciach, Nových Zámkoch, vo Svidníku a v Trnave. Vo väčšine prípadov ide o dohľadané kontakty a nové ohniská súvisia so svadbami, či hokejovým zápasom medzi Novými Zámkami a Skalicou.

Košice

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach naďalej pribúdajú nové dohľadané kontakty pozitívnych ľudí a v niektorých prípadoch pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

Nové Zámky

Regionálny úrad verejného zdravotníka v Nových Zámkoch potvrdil, že pribúdajúce prípady dlhodobo súvisia s hokejovým zápasom v Skalici. Ďalej ide o dohľadané kontakty už potvrdených prípadov.

V najbližších dňoch tiež možno podľa regionálnych hygienikov očakávať ďalší nárast prípadov súvislosti s futbalovým zápasom.

Svidník

V okresoch Stropkov a Svidník zaznamenali regionálni hygienici včera 22 nových prípadov, všetky sú dohľadané kontakty zo svadby v Stropkove.

Dolný Kubín

Okrem dohľadaných kontaktov (svadby, zábavy, diskotéky) ide aj o väčší počet pozitívne testovaných osôb v jednej firme v okrese Námestovo. „Na protiepidemických opatreniach vo firme bude RÚVZ pracovať spolu s jej vedením,“ uviedli regionálni hygienici z Dolného Kubína.

R – O – R

Pokiaľ máte príznaky ochorenia COVID-19 (napríklad kašeľ,zvýšená telesná teplota, sťažené dýchanie, bolesti svalov alebo náhla strata čuchu prípadne chuti) mali by ste podľa hygienikov ostať doma a udržiavať si od ostatných odstup.

Telefonicky kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup diagnostiky a liečby. Ak ho nemáte, tak príslušného krajského lekára. V žiadnom prípade by ste nemali navštevovať hromadné podujatia (športové ani kultúrne) a oslavy. „Nechoďte do práce, nenavštevujte podniky a necestujte MHD. Nepodceňujte ani príznaky u detí. Ak máte podozrenie, že sú choré, neposielajte deti do školy ani k starým rodičom,“ uviedli hygienici.

„Dbajte na zásadu ROR – správnym nosením rúška ( prekrytý nos aj ústa), dodržiavaním dostatočného odstupu od iných ľudí a dôslednou hygienou rúk môže každý z nás spomaliť šírenie vírusu,“ doplnili hygienici.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button