Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Bratislavskom kraji kontakty a zatvorená ďalšia škola

V Bratislavskom kraji pribudli nové prípady najmä z dohľadania kontaktov. Zatvorená je však od pondelka ďalšia škola.

V rámci Bratislavského kraja evidujú hygienici 86 nových pozitívnych osôb na nový koronavírus SARS-CoV-2 a ide o 51 žien a 34 mužov, pričom sa prípady vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kraja.

Podľa informácií od regionálnych hygienikov ide vo väčšine prípadov o osoby, ktoré boli identifikované ako úzke kontakty s už pozitívnymi osoba z predchádzajúcich dní, ďalšie epidemiologické šetrenia ešte prebiehajú. 

„Zabezpečujeme karanténne opatrenia pozitívnych osôb a nariaďujeme odbery biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu u rodinných príslušníkov a ďalších osôb, ktoré sú označené ako úzke kontakty,“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

„V súvislosti s výskytom nového koronavírusu u žiačky navštevujúcej Základnú školu v Jablonci v okrese Pezinok a na zabránenie šírenia tohto ochorenia medzi žiakmi, pedagógmi a ostatnými zamestnancami bolo RÚVZ Bratislava nariadené prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v tomto školskom zariadení od 28.9. do 2.10.2020,“ doplnili hygienici.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button