PočasieSlovenskoSprávy

Pondelok: začiatok týždňa bude daždivý a chladný

Prvý pracovný deň nového týždňa bude chladný a daždivý. Cez deň sa bude teplota pohybovať len okolo 17 stupňov a na juhozápade bude o pár stupňov teplejšie.

Dôležité
  • NOC: teplota od 5 až do 10°C, od 1 až do 5°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky sever do 5 mm a na západe ojedinele okolo 10 mm.
  • DEŇ: teplota od 12 až do 17°C, juhozápad okolo 20°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 15 mm a v západnej polovici pri búrkach ojedinele 15 až 25 mm

Spočiatku noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno, avšak postupne od juhozápadu bude oblačno až zamračené. V západnej polovici Slovenska sa na viacerých miestach objaví dážď. Inde bude pršať len ojedinele.

Bude chladno

Najnižšia nočná teplota sa bude na Slovensku pohybovať od 5 až do 10°C. Na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len od 1 až do 5°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať len slabý vietor. Neskôr na západe územia a miestami aj na strednom Slovensku bude fúkať prevažne východný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 55 km/h.

Oblačno a dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovensko oblačno až zamračené. Na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky a ojedinele tiež aj na búrky. V západnej polovici Slovenska môžu byť ojedinele výdatné zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra počas dňa pohybovať od 12 až do 17°C. Teplejšie bude na juhozápade a na Zemplíne, kde sa bude teplota zajtra počas dňa pohybovať do 20°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 6°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne východný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 55 km/h. Na východe a k večeru aj inde bude fúkať len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button