Bleskové správySlovenskoSprávy

V Domove jesene života potvrdili COVID-19

V ďalšom domove pre seniorov potvrdili ochorenie COVID-19. V bratislavskej Dúbravke zrejme ešte počet nakazených stúpne.

Bratislava na Facebooku informovala, že v zariadení pre seniorov v Dúbravke sa potvrdil koronavírus SARS-CoV-2. Pozitívny výsledok má 14 klientov domova a jeden zamestnanec.

„V prvej fáze, t.j. v piatok 25. septembra, bolo intervenčným tímom ministerstva zdravotníctva SR testovaných 75 ľudí, ktorí väčšinu svojho času trávili na dotknutom pavilóne zariadenia. Testovania RÚVZ, žiaľ, potvrdili pozitívne výsledky u 14 klientov a 1 ďalšej zamestnankyne,“ uviedlo v stanovisku Hlavné mesto SR Bratislava.  

Podľa vyjadrenie mesta sú zatiaľ klienti a infikovaný zamestnanec bez výraznejších komplikácií a sú v izolácií. Ďalšia starostlivosť o nich a liečba budú prebiehať v špeciálne zriadenom oddelení pre COVID pozitívnych klientov.

„Testovanie aj dnes, v nedeľu 27. septembra, pokračuje a testovaní budú postupne všetci klienti, ako aj dotknutí zamestnanci a zamestnankyne zariadenia Domov jesene života. Aby sme minimalizovali riziko šírenia vírusu, zamestnanci starajúci sa o klientov s pozitívnym výsledkom testu zostávajú v zariadení a služby sa budú striedať v desaťdňových turnusoch,“ doplnilo mesto.

Mesto zároveň uviedol, že v nasledujúcich dňoch vykoná opätovné preventívne testovanie zamestnankýň a zamestnancov všetkých zariadení pre seniorov v správe mesta s cieľom minimalizovať riziko šírenia nákazy.

„Na základe epidemiologického vyšetrenia takisto RÚVZ v nedeľu 27. septembra nariadilo všetkým zamestnancom a klientom zariadenia sociálnych služieb Domov jesene života, aby sa podrobili plneniu karanténnych opatrení v priestoroch zariadenia, a to s platnosťou od toho istého dňa, 27.septembra 2020,“ uviedlo v závere mesto.

V sobotu na Slovensku pribudlo až 478 prípadov ochorenia COVID-19, pričom v Bratislave pribudlo až 70 prípadov ochorenia COVID-19.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button